Producenci

Cenniki do pobrania

Statystyki

Produkty:
59
Kategorie:
23
Nowości:
0
Promocje:
0

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Dasz radę! O pokonywaniu uzależnień - Bohdan T. Woronowicz Karolina Prewęcka

TERAPIA UZALEŻNIEŃ
35
PLN
Dasz radę! O pokonywaniu uzależnień - Bohdan T. Woronowicz Karolina Prewęcka
in_stock
Dostępność:
na wyczerpaniu
Wysyłka w:
5 dni
Cena: 35,00 zł
Cena netto: 35,00 zł
szt.

Ta książka otwiera oczy na wiele problemów, ostrzega, ale jednocześnie daje nadzieję i uczy wytrwałości w działaniu. Na zdrowie!
O doświadczeniach w terapii uzależnień opowiada w tej książce dr Bohdan Tadeusz Woronowicz – legenda psychiatrii, człowiek konkretny w pracy i poglądach, a równocześnie niezmiernie czuły. Oddaje głos także swoim zdrowiejącym pacjentom i przyjaciołom.
Intensywny styl życia, rozwój technologii, zmiany w relacjach międzyludzkich powodują wzrost i pojawianie się nowych uzależnień. Wielu ludzi nawet nie pyta samych siebie, dlaczego nie potrafią funkcjonować bez picia alkoholu czy palenia marihuany. Dlaczego przesiadują godzinami przed komputerem i nie rozstają się z komórką albo dlaczego ich dziecko woli zaciemniony pokój od treningu na świeżym powietrzu? Czego im brakuje, żeby zatrzymać się, zadać sobie pewne pytania, spojrzeć na świat i siebie i spróbować zmienić swoje życie? Czy przypadkiem nie jest to również Twoje życie?
Jest taka anegdota o Doktorze. Przychodzi pacjent na rozmowę kwalifikacyjną, a Doktor mówi mu tak: „Proszę pana, za tym moim Białym Domkiem stoi wiadro wódki. Pan tam pójdzie, wypije tę wódkę i dopiero przyjdzie do mnie”. To pokazuje, że Doktor wie, że ten gość nie poznał jeszcze swojego dna i nie ma w sobie odpowiedniej motywacji do leczenia.
Przypatrz się sobie i swoim bliskim. Zacznij żyć inaczej. Poszukaj pomocy. Stań się człowiekiem wolnym i smakuj cały świat.
Człowiek uzależniony czuje się bardzo samotny. Nie chce przyznać się przed sobą do uzależnienia, mówi: „W każdej chwili mogę przestać”. Jednak nie może i nie potrafi poprosić o pomoc – jest przecież ambitny i wstydzi się powiedzieć sobie np. „Jestem alkoholikiem” czy „Jestem narkomanem” itd. – to są przecież takie brzydkie wyrazy. Ale trzeba w końcu tak do siebie powiedzieć, a potem wyciągnąć rękę po pomoc, bo na końcu tej wyciągniętej ręki może znaleźć się ktoś, kto pomoże; trzeba tylko przełamać wstyd i poprosić. Tym kimś, kto pomoże, jest na pewno dr Bohdan Woronowicz.
Stanisława Celińska
Bohdan Tadeusz Woronowicz – doktor nauk medycznych, specjalista psychiatra, seksuolog, certyfikowany specjalista i superwizor psychoterapii uzależnień, inicjator nowoczesnych rozwiązań terapeutycznych oraz organizacyjnych w lecznictwie odwykowym w Polsce. Wieloletni szef Ośrodka Terapii Uzależnień w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Prowadzi program terapii w Centrum Konsultacyjnym Akmed. Był pierwszym Powiernikiem Klasy A (niealkoholikiem) w polskiej Wspólnocie AA. Autor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz kilku specjalistycznych książek o uzależnieniach. Pochodzi z Nowogródka.
Karolina Prewęcka – dziennikarka prasowa, autorka wielu tekstów o tematyce medialnej. Od kilku lat przeprowadza wywiady rzeki. Nakładem Prószyński i S-ka ukazały się jej rozmowy z aktorami Bohdanem Łazuką („Przypuszczam, że wątpię”, 2010) i Stanisławą Celińską („Niejedno przeszłam”, 2012). Z zamiłowania i wykształcenia etnograf po Uniwersytecie Warszawskim. Pochodzi z miejscowości Lubraniec na Kujawach.

 

Rozdział I

Uzależnienie.

Czego możemy się dowiedzieć z rozdziału pierwszego?

Czy można stworzyć portret osoby podatnej na uzależnienie i takiej która nigdy się nie uzależni?

Zasadniczo są 2 grupy osób które mają większe szanse niż inni na to, aby się uzależnić: W pierwszej są ci którzy nie bardzo potrafią żyć w zgodzie z samym sobą i otoczeniem.  Dlatego częściej przeżywają przygnębienie i smutek. Zagrożone mogą być na przykład osoby które mają trudności w nawiązywaniu relacji, z innymi, które czują się samotne. Człowiek ma na ogół naturalną potrzebę przebywania w kontakcie z innymi ludźmi. Jeżeli jednak jest mu trudno, zdarza się, że sięga po alkohol np. po to żeby sprawiać wrażenie kogoś kim chciałby być, ale na trzeźwo nie potrafi. Jeżeli taka osoba zorientuje się, że dana substancja albo zachowanie przynosi mu ulgę, to będzie się ku nim skłaniał. Ulgę może przynosić nie tylko alkohol, ale także leki, hazard. W drugiej grupie są osoby którym nie wystarczają otaczające bodźce. Poszukują większego pobudzenia.

Czy są osoby które nigdy nie będą uzależnione?

Na pewno osoby lepiej radzące sobie w życiu, funkcjonujące w sposób dający im satysfakcję mają mniejsze szanse żeby się uzależnić niż w przypadku innych ludzi.

Jakie grupy zawodowe są bardziej podatne na uzależnienie?

Na pewno takie które mają bardziej stresującą pracę, albo mają przy okazji pracy zbyt wiele okazji do spotkani towarzyskich z alkoholem, także te narażone na samotność. Niezależnie jednak od wykonywanych zawodów na pewno łatwiej będą się uzależniać osoby które już we wczesnej młodości przeszły inicjację alkoholową. 

Opinie o produkcie (0)

* - Pole wymagane
Sklep jest w trybie podglądu

Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.

Sklep internetowy od home.pl